AcasaAcasa  PortalPortal  Blog  CautareCautare  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  YouTube  Facebook  Twitter  

Distribuiţi | 

Interview!!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Cho
SUPER STAR

Puncte : 1723
Data de inscriere : 31/08/2010

MesajSubiect: Interview!!   2010-09-13, 10:22 pm

Aici se vor posta interviurile cu Kim Hyun Joong(in limba engleza sau romana)
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Daniela
MODERATOR

Membrul Favorit Membrul Favorit : Hyun Joong oppa
Gemeni Bivol
Puncte : 1120
Data de inscriere : 12/12/2010
Varsta : 20
Localizare : Republica Moldova
Stare de spirit : happy

MesajSubiect: Re: Interview!!   2011-01-11, 11:45 pm

Astept traducerea in romana!!! Very Happy
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://danieladaniela.sunphoto.ro
Emmy Lee
ADMIN

Membrul Favorit Membrul Favorit : Hyung Junnie :-*
Pesti Caine
Puncte : 2576
Data de inscriere : 31/08/2010
Varsta : 23
Localizare : Romania
Stare de spirit : optimistic!

MesajSubiect: Re: Interview!!   2011-04-02, 6:48 pm

Interviu cu Kim Hyun Joong -Despre drama "Playful Kiss"

1.De la versiunea TV(a dramei "Playful Kiss") la varianta Youtube ...,este destul de mult timp alocat unei drame.

HJ:Cand una dintre aceste activitati ca realizarea unui album sau a unei drame s-a terminat,m-as gandi ca am mai imbunatatit inca ceva.In viitor,as putea sa le arat copiilor mei si as putea sa ma laud cu ceea ce am realizat.Aceasta drama,"Playfull Kiss" reprezinta una dintre aceste activitati.

2. Aceasta productie,"Playful Kiss",a fost prima drama in care ai interpretat singur ca actor principal .Ce poti spune despre asta?

HJ:In acest proiect,pot sa spun ca am avut o mare responsabilitate.

3.Din nefericire,ratingul nu a crescut prea mult la aceasta drama.Ce crezi despre asta?

HJ:Sincer vorbind,nu am fost ingrijorat in legatura cu asta.Nu regret ca am interpretat acest rol.Oamenii din jurul meu erau mult mai ingrijorati decat mine cu privire la ratingul dramei.Dar eu i-am incurajat:"M-am asteptat sa fie un numar scazut de vizionari,mai tarziu va creste..."(rade)!

4.In aceasta drama,alaturi de Jung So Min(personajul feminin),caracterul lui Baek Seung Jo se aseamana cu cel al lui Hyun Joong?Aveti acelasi fel de a iubi?

HJ:Eu si personajul pe care l-am interpretat suntem total diferiti.Eu nu vreau sa iubesc asa cum a facut-o el.Baek Seung Jo pare neprietenos,dar de fapt este un baiat grijuliu.De multe ori cand l-am interpretat,nu mi-a placut felul lui de a iubi.

5.Te-ai gandit la urmatoarea activitate,urmatorul personaj?

HJ:Mi-ar placea sa joc in drame de actiune sau productii care au in centrul atentiei povesti de dragoste...Mi-ar placea ,totusi,sa interpretez un personaj negativ.

Despre viata de zi cu zi

6.Cand nu muncesti,ce faci in timpul liber?

HJ:Cu siguranta,fotbal.Chiar si in timpul filmarilor "Playful Kiss",chiar daca aveam putin timp pentru somn,tot jucam fotbal.

7.Sunt foarte multi artisti care folosesc Twitter.Tu de ce nu iti faci cont,pentru a comunica?

HJ:Eu nu prea obisnuiesc sa joc jocuri sau sa folosesc internetul.De obicei imi verific mailurile,ma uit la articolele de stiri ,imi vizitez "fan-cafe-ul" si mai las mesaje. 30 de minute sunt de ajuns.

8.Iei legatura foarte des cu Jaejoong si Yoochun (TVXQ)?

HJ:Ambele drame, "Playful Kiss" si Sung Kyun Kwang Scandal"(Yoochun) s-au terminat in acelasi timp.Chiar daca am decis sa ne intalnim,nu prea am putut.Daca JYJ si-au inceput activitatile in strainatate,nu am putut sa ne tinem promisiunea.Cred ca atunci cand lucrurile se vor rezolva,vom iesi impreuna sa bem ceva.

Despre SS501

9.Multi fani sunt ingrijorati de viitorul trupei SS501.

HJ:Am petrecut mult timp impreuna si am fost alaturi unii de altii in fiecare zi.Nu ne contactam chiar in fiecare zi ,la fel ca indragostitii,dar primim mereu vesti unii de la altii.Ma inteleg la fel de bine cu colegii mei,ca intotdeauna.

10.Cand va vom putea vedea din nou ca SS501?

HJ:Nu pot sa spun cand.Pare ca este dificil pentru noi sa ne adunam toti 5 pentru activitatile trupei,dar de fapt este simplu.Ceea ce este clar,este faptul ca noi 5 ne vom aduna oricand pentru fani.Totusi,nu vreau sa fac afirmatii neintemeiate doar ca sa fac fanii sa ne astepte.Cred ca in aceasta perioada,fiecare dintre noi are nevoie sa se maturizeze si sa castige experienta.In tot acest timp,vreau sa sustin un concert pentru fani.

11.Separat de grup si ocupat cu activitatile solo,ai realizat importanta colegilor de trupa?

HJ:In perioada in care aveam activitati impreuna,partea care lipsea era intregita de fiecare dintre membri.Acum trebuie sa muncesc de 5 ori mai mult.

................................................................................................................................................................

Japanese~English Translations: miyo @lovekimhyunjoong.com + scans by elley
Sursa:Triple S Philippines
Romanian translation:Emmy Lee@ObseSS501

FOREVER FIVE AS ONE!

I'm back!
Sus In jos
ALYNA_SS501
SNOW PRINCE

Membrul Favorit Membrul Favorit : HEO YOUNG SAENG
Pesti Cocos
Puncte : 660
Data de inscriere : 01/04/2011
Varsta : 24
Stare de spirit : HAPPY

MesajSubiect: Re: Interview!!   2011-04-02, 7:05 pm

Multumim pentru posatre!Very Happy
Kin Hyun Joong in rol negativ?Interesant.
Sus In jos
nadine
SUPER STAR

Membrul Favorit Membrul Favorit : Kim Hyun Joong
Varsator Caine
Puncte : 1387
Data de inscriere : 03/04/2011
Varsta : 22
Localizare : TG jiu
Stare de spirit : Calvarul a inceput!(-_-)

MesajSubiect: Re: Interview!!   2011-06-28, 3:33 am

multumim Emmy :*
Sus In jos
acidtears
LITTLE GREEN PEA

Taur Sarpe
Puncte : 6
Data de inscriere : 08/04/2012
Varsta : 28
Localizare : Timisoara

MesajSubiect: Re: Interview!!   2012-04-25, 9:31 pm

K.NOW interviu exclusiv!

Kim Hyun Joong-Mischievous Kiss

Ce faceai inainte de inceperea filmarilor peliculei Mischievous Kiss?

Am fost ocupat cu mini albumul SS501.Am programat sa mergem in alte tari si sa ne intalnim cu fanii internationali pe care cu greu ii vedem si am avut o sedinta foto.Daca am avut putin timp liber,m-am intalnit cu prietenii mei,incercand sa recuperez putin timpul.Dupa ce am avut castingul pentru aceasta drama, am previzualizat opera originala si am studiat personajul.Am exersat pana la inceputul filmarilor.

Crezi ca ai aceleasi caracteristici ca Baek Seung-jo?Cum l-ai descrie?

Eu sunt o persoana foarte blanda,in timp pe Seung-jo este indifferent,arogant si nu isi impartaseste sentimentele.La inceput ma scotea din minti marea diferenta de personalitate.Asadar,pentru acest proiect am incercat sa fiu mai aspru si mai impunator,imprudent si inabordabil.Am crezut ca am exagerat uneori fiind agresiv,dar oamenii au spus ca inca sunt o persoana inimoasa.(rasete).Trebuie de asemenea sa recunosc faptul ca interpretand rolul unui geniu cu nivelul IQ-ului de 200 este dificil.Sunt formule matematice,logaritmi,ecuatii si alti termeni despre care nu am mai auzit inainte si a trebuit sa memorez totul.Ma simteam ca si cum m-as fi intors din nou in liceu!

Vorbind despre zilele de scoala,au facut multe fete o pasiune pentru tine?Daca da,te-ai purtat ca snobul de Baek Seung-jo?

Nu am fost chiar atat de popular.Am fost respins de multe ori atunci cand mi-am declarat sentimentele fetelor pe care le-am placut.Cred ca mi-am deschis inima de prea multe ori.Nu am fost deloc arogant sau meschin.

Esti cantaret si actor in acelasi timp,dar daca ar trebui sa alegi,care dintre acestea iti este mai aproape de inima?Si care cariera vrei sa iti fie amintita de catre fani?

Ca si cantaret,trebuie sa ne dezvoltam,sa ne exersam melodiile si dansurile,astfel incat sa ambalam totul pentru o mare performanta pe scena de “trei minute”.Este un process placut.La filmarea unei drame,te pregatesti si filmezi pentru o perioada de timp,in care as simti emotia anticiparii.Deci pentru cazul meu,cum am fost un cantaret pentru o perioada mai mare de timp,sunt obisnuit cu asta,desi momentul in care sunt pe scena inca imi da fiori.Dar cred ca atat actoria cat si cantatul au propriile aspecte atragatoare,incat imi este greu sa aleg.Dau tot ce e mai bun din mine in tot ceea ce fac si de asemenea astept cu nerabdare bune rezultate.Asa ca oricare ar fi,imi doresc sa am succes si sa fiu amintit pentru toate lucrarile mele.

Recent, ai fost in alte tari cum ar fi Japonia.Esti o adevarata celebritate acolo …

De fapt, realizarea nu m-a lovit inca,pentru ca atunci cand fanii ma intampinau la aeroport,eu eram ceva de genul “Wow,am o multime de fani aici!”Asta era tot la ce am putut sa ma gandesc.Cred ca oamenii ma recunosc mai mult datorita albumelor noastre si din Boys Over Flowers,fapt caruia ii sunt recunoscator.

Ai impartit aceasi companie de management cu Bae Young-jun.Te-a invatat sau ti-a dat vreun sfat referitor la cum ar trebui sa interpretezi rolul?

Ne-am intalnit des,dar am vorbit mai mult despre lucruri obisnuite decat despre actorie si munca.Nu ma invata cum sa interpretez,dar ma incurajeaza.Am invatat sa interpretez de la profesorul meu de actorie(rasete).Bae este strict in auto-gestionare si am multe de invatat de la el,nu doar ca si actor,ci si in viata.

Ai Singapore in itinerariul tau?Nu inca.Dupa succesul dramei,cu siguranta o sa incerc sa merg in vizita si sa spun “Buna” in persoana.

Ei bine,pana atunci poti sa spui “Buna” cititorilor K.NOW?
Buna cititorilor K.NOW!Aici Kim Hyun-Joong! O sa muncesc din greu si o sa dau tot ce e mai bun din mine mereu.Va multumesc!Nu ratati ultima drama a lui Kim Hyung Joong.Mischievous Kiss, atunci cand se difuzeaza in Singapore.Hai sa facem drama un success,si cine stie,poate Kim o sa vina in vizita la Singapore de asemenea!

Credits: K.NOW Magazine + may@lovekimhyunjoong.com

Sus In jos
manuelalia
GREEN ALIEN
GREEN ALIEN

Membrul Favorit Membrul Favorit : kim hyun joong
Varsator Bivol
Puncte : 232
Data de inscriere : 08/02/2012
Varsta : 20
Localizare : harlau
Stare de spirit : nici eu nu mai stiu:-/

MesajSubiect: Re: Interview!!   2012-04-26, 12:16 am

Multumesc pentru postare Very Happy
Sus In jos
Ka
LITTLE GREEN PEA

Sagetator Dragon
Puncte : 13
Data de inscriere : 19/04/2012
Varsta : 28

MesajSubiect: Re: Interview!!   2012-04-26, 4:02 pm

Gomawo pentru postari!!!! love
Sus In jos
Saya
LITTLE GREEN PEA

Membrul Favorit Membrul Favorit : Kim Hyun Joong (deocamdată)
Leu Tigru
Puncte : 17
Data de inscriere : 24/07/2012
Varsta : 19
Stare de spirit : In love <3

MesajSubiect: Re: Interview!!   2012-10-28, 8:20 pm

Mulţumesc pentru interviuri! Rol negativ...nu prea îmi place. Îl prefer pe Kim Hyun Joong în cele pozitive dar, de ce nu? O adevărată provocare pentru el!
Sus In jos
Ga-Bi
MODERATOR

Membrul Favorit Membrul Favorit : Park Jung Min, Heo Young Saeng, Kim... Hyung Jun, Kyu Jong si Hyun Joong
Balanta Dragon
Puncte : 868
Data de inscriere : 30/10/2010
Varsta : 41
Localizare : Navodari
Stare de spirit : normala dar ma tratez

MesajSubiect: Re: Interview!!   2012-11-05, 6:28 pm

Un actor asteapta intotdeauna provocarea unui rol de personaj negativ. Ma bucur pentru el. Smile
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului https://www.facebook.com/pages/Asociatia-Reflex-Dojang/527009233
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Interview!!   

Sus In jos

Interview!!
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: SS501 Members :: Leader Kim Hyun Joong-
Mergi direct la: