AcasaAcasa  PortalPortal  Blog  CautareCautare  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  YouTube  Facebook  Twitter  

Distribuiţi | 

Interview...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Emmy Lee
ADMIN

Membrul Favorit Membrul Favorit : Hyung Junnie :-*
Pesti Caine
Puncte : 2576
Data de inscriere : 31/08/2010
Varsta : 23
Localizare : Romania
Stare de spirit : optimistic!

MesajSubiect: Interview...   2010-11-21, 10:08 pm

Aici se vor posta interviurile cu Park Jung Min(in limba engleza sau romana)

Interviu din octombrie 2010 cu Park Jung Min!(Dupa ce a semnat contractul cu noua companie "CNR Media" .Despre activitatile solo.)

Care este parerea ta despre activitatile din China?

JM:Vreau sa fiu eu insumi.Voi incerca sa fac tot ce pot mai bine...

Te ingrijoreaza ceva?

-JM:Nimic,deocamdata.Ma adaptez bine...

Ce crezi ca apreciaza la tine oamenii din China?

JM:Sunt o persoana sociabila si rad foarte repede.Probabil,ei apreciaza prietenia mea si faptul ca vreau sa invat limba lor...

......................................................................................................................................

Unde ai vrea sa fii intr-un an? In cinci ani?

JM:Imi doresc sa avansez mai repede intr-un an.Mi-as dori , sa ma cunoasca foarte multe persoane si cinci ani mai tarziu sa-mi gasesc locul...Si desigur,mi-ar placea sa lucrez cu membrii SS501 macar o data pe an...Si ceilalti membrii isi doresc asta la fel de mult,dar suntem in agentii diferite. Eu,personal,as vrea sa fixez o data dar Young Saeng si Kyu Jong inca nu au finalizat contractul cu nici o agentie pana acum.

Ca artist solo,de ce ai nevoie mai mult?

JM:Fiind fara colegii mei ,ma simt putin singur.Momentan,invat japoneza si chineza...

......................................................................................................................................

Ai vreun mesaj pentru fani?

JM:Voi ramane acelasi Jung Min pe care ei il stiu dintotdeauna.Va rog,asteptati-ma.Voi reveni cu o noua imagine!

De asemenea ,in cadrul unui interviu in Korea,Jung Min a precizat ca vrea sa lucreze din nou cu membrii SS501. Si cel mai important lucru este faptul ca "activitatile SS501" reprezinta o prioritate a contractului sau cu noua companie . El a mai spus ca:"Activitatile trupei si activitatile solo sunt la fel de importante!"

Credits: Everyday Economy, Asia Economy, Donga + AllKPop
Sursa: Triple S Philippines
Romanian translation Emmy Lee @ ObseSS501

FOREVER FIVE AS ONE!

I'm back!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
acidtears
LITTLE GREEN PEA

Membrul Favorit Membrul Favorit : Kim Hyun Joong
Taur Sarpe
Puncte : 6
Data de inscriere : 08/04/2012
Varsta : 28
Localizare : Timisoara

MesajSubiect: Re: Interview...   2012-04-25, 9:38 pm

Credit: 韓Fun (Kan Fun) Japanese Magazine no.33
English translation: @1122misato (@Twitter)
Shared by newstsvn.blogspot.com
Please repost with full credits!

Fun ( KAN FUN ) Revista Japoneza nr.33- SS501 Jung Min

Cum te-ai simtit jucand in drama japoneza pentru prima data?

JM: Am filmat drame in Coreea,Taiwan si Japonia si simt ca nu este o mare diferenta intre ele.Este nou pentru mine.Asta inseamna ca avem multe in comun.

Ce poti sa imi spui despre esecuri?

JM:Am tendinta de a face multe greseli,dar remarcabil nu prea le-am facut.Ah,am facut doar una.Chiar in prima zi de filmari,am avut o scena in care trebuia sa cant.Dar am avut doar o singura zi sa invat un cantec,asa ca nu am reusit sa invat melodia perfect.Am facut multe duble.

Ce fel de roluri ti-ar placea sa interpretezi?

JM:Ma gandeam la un rol serios,incat data viitoare sa joc rolul unui barbat fericit si vesel.Si mi-ar placea sa incerc sa joc rolul unui criminal insensibil,mortal care te lasa fara cuvinte.

De ce un criminal?

JM:Pentru ca da dovada de barbatie.As vrea sa arat si alta parte a mea fanilor.

Ce va fi mai important pentru tine,actoria sau cantatul?

JM: Actoria acum,pentru ca filmez o drama in Taiwan.Dupa ce voi termina de filmat,o sa fiu din nou un cantaret si o sa ma concentrez pe inregistrarea unui nou album in Japonia.Ma pregatesc sa le prezint fanilor pe “noul Jung Min” .De asemenea anul viitor,am in plan sa joc intr-un film si sa lansez un album in Coreea,asa ca trebuie sa redevin un Jung Min corean.Anul viitor,o sa fiu intre timp,apoi ma voi intoarce in Coreea.

Fiindca tot veni vorba,ce anume te-a determinat sa devi un cantaret?

JM:La inceput am vrut sa fiu actor.Dar m-am gandit ca si cantaretii joaca anumite roluri pe scena,astfel incat m-am hotarat sa fiu cantaret.A fost decizia cea mai buna.Cred ca este important sa canti cu emotie ca actorii/actritele, nu doar sa interpretezi o melodie.

Cum ai ajuns sa debutezi?

JM: Cand eram in clasa a 6-a,am fost selectat ca model in drum spre casa,dar parintii mei s-au opus cu inversunare,asa ca am renuntat.Am fost la o auditie pentru un program de muzica cand eram in liceu,si am trecut mai departe.In acel moment parintii mei m-au sustinut, spunand” Incearca daca iti place”.In timp ce lucram,am primit o oferta de la SS501,apoi m-am alaturat lor.

A fost visul tau de cand erai copil?

JM:A fost totusi o lume diferita pentru mine fiind in showbiz in acea vreme.Dar m-am razgandit dup ace am fost selectat,cum ar fi “Chiar si eu pot sa fac asta”,apoi a devenit visul meu.Pana atunci,visul meu din liceu a fost sa devin ofiter de politie.Cum imi place sa alerg,ar fi bines a alerg dupa criminali.Si am vrut sa fiu presedinte.De ce?Pentru ca stiam ce putere insemna asta.lol

Conform biografiei tale,te-ai specializat in afaceri din domeniul hotelier.

JM:Acum,visul meu este sa conduc un hotel.De aceea am studiat asta.Daca o sa construiesc un hotel,o sa aleg Yanpyeong,care se afla in suburbiile Seul-ului,sau insula Jeiu ar fi minunata.Initial imi plac interioarele.Atunci cand citesc reviste specializate in acest domeniu,vad o multime de interioare de hoteluri.Tanjesc dupa ele.Mi-ar placea sa conduc un asemenea hotel sis a apar in reviste.

Iti spui “ charisma sexy”

JM:Da.Dar s-a schimbat in “un barbat care vrea sa reziste cel mai mult”.Asta obisnuia sa fie doar in Asia,iar acum este in toata lumea.

Cand erai o “charisma sexy”,ai crezut ca esti sexy?

JM:Da.

Care parte a corpului tau este cea mai sexy?

JM:Fundul meu?Fundul meu ferm.Lol

Tu esti cel care intretine atmosfera trupei SS501,si am auzit ca membrii iti spun “liderul din spate”.

JM:Practic,imi place starea de spirit optimista.Cand sunt cu prietenii si chestii de genul,este cel mai important lucru pentru a te distra.Vreau sa ii fac pe toti sa rada, in masura in care pot.

Este timpul sa iti adresez o intrebare mai neobisnuita.Cine este genul tau?

JM:Imi place o fata cu care sa pot sa rad,deci trebuie sa fie vesela.Apoi,cel mai bine este sa avem grija unul de celalalt.Nu conteaza foarte mult felul in care arata,dar cu siguranta am un tip pe care nu il pot accepta.Urasc oamenii care sunt nepoliticosi si folosesc cuvinte vulgare.Nu sunt foarte multe cuvinte rele in japoneza,dar noi avem destule.Chiar urasc oamenii aceia.

Care este felul tau preferat de mancare japoneza?

JM:Am mancat ramen din nou.Azabu-ramen.Am mancat in multe restaurante,gar gustul variaza de la un restaurant la altul,in functie de cantitatea de grasime.Sunt un fanatic al ramenului azabu.Imi place mancarea japoneza si mexicana de asemenea.Si imi plac scoicile abalone si meduze pentru sushi.Comand meduze mereu.

Te rog transmite-le fanilor un mesaj in finalul acestui interviu.

JM:O sa filmez drame in Taiwan anul acesta,si o sa fiu active in Japonia anul viitor.Primavara viitoare am in plan sa realizez un debut major in Japonia de asemenea.O sa incep sa devin “un nou Park Jung Min”,dupa o perioada scurta de timp,asadar va rog sa ma sustineti in continuare.
Sus In jos
manuelalia
GREEN ALIEN
GREEN ALIEN

Membrul Favorit Membrul Favorit : kim hyun joong
Varsator Bivol
Puncte : 232
Data de inscriere : 08/02/2012
Varsta : 20
Localizare : harlau
Stare de spirit : nici eu nu mai stiu:-/

MesajSubiect: Re: Interview...   2012-04-25, 11:51 pm

Multumesc pentru postare Very Happy
Sus In jos
sweetyme2010
FIGHTER

Membrul Favorit Membrul Favorit : Park Jung Min, Hyung Jun
Fecioara Cal
Puncte : 71
Data de inscriere : 21/05/2012
Varsta : 26

MesajSubiect: Re: Interview...   2012-05-21, 4:05 am

schimbare sau nu...tot sexy charisma ramane..... love
Sus In jos
sweetyme2010
FIGHTER

Fecioara Cal

MesajSubiect: Re: Interview...   2012-10-01, 6:47 pm

[News] Park Jung Min “When I am doing activities as ROMEO, I felt restraint occasionally"

SS501 Park Jung Min rebirth as ROMEO in Japan, he frankly said “When I am doing activities as ROMEO, to hide my original image, I felt restraint occasionally.”

On 29th September, Park Jung Min held a Live ‘ROMEO 2ND CONTACT’ for 777 fans in Tokyo’s Ebisu Live House Liquid Room. That day, Park Jung Min did
not spoke any words, he stayed mysterious and sexily, performing for the fans which captured their hearts.

A unique ‘dark’ concept was used for the live performance. During the interview with the reporters on the day of performance, Park Jung Min expressed that “In Japan, I do activities under the name of ROMEO. The attitude presented on the stage is indeed ROMEO. The original Park Jung Min does not exist on the stage.”

He smiled and continued “When I went up the stage, the so-called Park Jung Min feeling is completely switched off. Instead, when I came down from the stage, I’ll turn back to my original self like now, the chattering and cheerful personality.”

During the Live, to express the man’s heart which was injured by love, you must look as if you want to be compensated in general, and show a painful expression and gesture. This is once again proven his strength after musical ‘Grease’.

He added “The fans in Japan saw the differences between Jung Min and ROMEO. When I am performing earnestly on the stage, the fans at the front row did some strange facial expression and fidgeted. When I faced with that situation, it was very hard for me to hold back my laughter.”

Source: http://news.kstyle.com/article.ksn?articleNo=1953038
Chinese Translation: SOS @ 百度朴政珉吧ALLFORPJM.COM
English Translation: RoyalPJM (royalpjm.wordpress.com)

Traducere
[Stiri] Park Jung Min-"atunci când fac activităţi ca ROMEO, simt reţinere ocazional"
Renaşterea SS501 Park Jung Min ca ROMEO în Japonia, a spus sincer: "Când fac activităţi ca ROMEO, pentru ami ascunde imaginea mea iniţială, simt reţinere ocazional."

Pe 29 septembrie, Park Jung Min a tinut Live ' ROMEO 2a CONTACT " pentru 777 fanii în Tokyo, Ebisu Live House Liquid Room. În acea zi, Park Jung Min nu a vorbit, el a rămas misterios şi sexy, debutand pentru fanii carora le-a capturat inimile lor.

Un concept unic "întunecat" a fost folosit pentru performanta live. În timpul interviului cu reporterii in ziua de spectacol, Park Jung Min a exprimat că "în Japonia, fac activităţi sub numele de ROMEO. Atitudinea prezentata pe scena este într-adevăr ROMEO. Originalul Park Min Jung nu exista pe scenă."

El a zâmbit şi a continuat "Când m-am dus sus scena, aşa-numitul sentimentPark Jung Min este complet oprit. În schimb, când cobor de pe scenă, ma voi intoarce la eu original ca acum, personalitatea vorbareata şi veselă."

În timpul Live, pentru a exprima inima omului, care a fost rănit de dragoste, trebuie să arati ca si cum ai vrea să fie compensate în general, şi sa arati o expresie şi gest dureros. Acest lucru dovedeste din nou puterea lui după muzicalul "Grease".

El a adăugat "fanii din Japonia a văzut diferenţele dintre Jung Min şi ROMEO. Când eu sunt debutez serios pe scena, fanii în rândul din faţă au făcut unele expresii faciale ciudate şi se agitau. Când m-am confruntat cu această situaţie,mi- a fost foarte greu să-mi stapanesc rasul."

Al Doilea Interviu

[News] Park Jung Min said "Received SMS from KyuJong, felt special." As for SS501 activites, mayber after KyuJong enlist.

"When I received KyuJong's letter in the morning, my feelings changed."

Park Jung Min who came back as 'ROMEO' in Japan disclosed the small conversation (thru SMS) that he had with KyuJong, who is currently serving the country, recently.

On the 29th of September, after Park
Jung Min finished his "ROMEO CONTACT" in LIVE HOLE IN"Liquid Room in Tokyo, he chatted with the reporter, smiling, and said "Not long ago KyuJong sent a SMS to him at 8am in the morning. And I quickly replied him "What are you doing now?' , then after work, I received 'Still working,' as a reply.", "this situation felt really special'.

SS501's Kim Kyu Jong was recruited to the army on the 23rd of July, and after four weeks of training at the Junju recruit training center, he's now doing public duty. Regarding JungMin's own plan on enlistment, he said "Now I have plans in Korea as well as in other countries," , "So maybe I'll go after all these plans."

Regarding on the topic of whether SS501 can reunite, he said "As we are not disbanded yet, so we always have the feeling of want to reunite for a comeback again." He continued, "Before KyuJong enlist, he met all members once, but because he's now in the army, and due to the members' conflicting schedules, its quite difficult for us to make a comeback together for now," and he carefully made his statement.

Credit: sports.hankooki.com
Korean to Chinese trans: redcat111 @ 金圭钟中文网www.kimkyujong.com.cn

[Stiri] Park Jung Min a spus:”Primind un SMS de la KyuJong, m-am simtit minunat”. Pentru activitatile SS501, poate dupa ce KyuJong se intoarce.
“Cand am primit scrisoarea de la KyuJong dimineata, sentimentele mi s-au schimbat.”
Park Jung Min care a revenit ca ROMEO in Japonia dezvaluie mica conversatie (prin sms) pe care a avut-o cu KyuJong, care momentan este in serviciul tarii, de curand.
Pe 29 Septembrie, dup ace Park Jung Min a terminat “ROMEO CONTACT” in LIVE HOLE IN LIQUID ROOM in Tokyo, a vorbit cu un reporter, zambind a spus: “Nu cu mult timp in urma KyuJong a trimis un SMS la 8AM. Si i-am raspuns repede “Ce faci acum?”, apoi dupa munca, am primit drept raspuns “Inca muncesc”, aceasta situatie a fost foarte speciala.
Kim Kyu Jong din SS501 a fost recrutat pentru armata pe 23 iulie, si dupa 4 saptamani de antrenament la centrul de antrenament de recrutare din Junju, acum face servicii publice. Cu privire la inrolarea lui JungMin el spune :”Acum am planuri in Korea la fel ca si in alte tari. Asa ca poate dupa ce termin cu toate aceste planuri.”
Cu privire la tema legata de reunirea trupei SS501, el spune: “Nu suntem destramati inca, asa ca intotdeauna avem sentimentul de a vrea sa ne reunim si sa revenim.” El continua: “Inainte ca KyuJong sa se inroleze, s-a intalnit cu toti membri, dar pentru ca el acum este in armata si datorita progamului problematic al membrilor, este oarecum dificil pentru noi sa facem o reveneri impreuna acum,” si isi spune cu mare atentie declaratia.

imi cer scuze pentru traducere...nu stiu cat am nimerit-o.......
Sus In jos
Ga-Bi
MODERATOR

Membrul Favorit Membrul Favorit : Park Jung Min, Heo Young Saeng, Kim... Hyung Jun, Kyu Jong si Hyun Joong
Balanta Dragon
Puncte : 868
Data de inscriere : 30/10/2010
Varsta : 40
Localizare : Navodari
Stare de spirit : normala dar ma tratez

MesajSubiect: Re: Interview...   2012-10-02, 2:44 am

este foarte buna, se intelege ideea perfect Smile

ah, calutule.... mi-a placut fragmentul: "Iti spui “ charisma sexy”

JM:Da.Dar s-a schimbat in “un barbat care vrea sa reziste cel mai mult”.Asta obisnuia sa fie doar in Asia,iar acum este in toata lumea.

"

asa este Smile
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului https://www.facebook.com/pages/Asociatia-Reflex-Dojang/527009233
sweetyme2010
FIGHTER

Fecioara Cal

MesajSubiect: Re: Interview...   2012-10-02, 3:22 pm

multumesc....am facut-o in graba pentru ca ma grabeam sa plec undeva...ador cum s-a schimbat..... love
Sus In jos
Dj Yumi
SNOW PRINCE

Membrul Favorit Membrul Favorit : Oppa
Balanta Mistret
Puncte : 412
Data de inscriere : 31/08/2010
Varsta : 21
Localizare : Bistrita”Nasaud
Stare de spirit : nebuna

MesajSubiect: Re: Interview...   2012-10-02, 3:33 pm