AcasaAcasa  PortalPortal  Blog  CautareCautare  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  YouTube  Facebook  Twitter  

Distribuiţi | 

~~Sa vorbim~~Cum ati aflat de SS501?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
MInHee
GREEN STAR

Membrul Favorit Membrul Favorit : YoungSaeng
Scorpion Caine
Puncte : 817
Data de inscriere : 30/08/2010
Varsta : 23
Stare de spirit : Sick

MesajSubiect: ~~Sa vorbim~~Cum ati aflat de SS501?   2010-11-22, 5:56 pm

Rezumarea primului mesaj :

Haide-ti sa vorbim despre SS501!

Cum ati aflat despre SS501? Care a fost prima impresie? Ce v-a placut cel mai mult la ei?
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://korean-music-romania.clubme.net

AutorMesaj
Andreea94
FIGHTER

Membrul Favorit Membrul Favorit : Heo Young Saeng
Scorpion Caine
Puncte : 97
Data de inscriere : 30/08/2013
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: ~~Sa vorbim~~Cum ati aflat de SS501?   2013-10-30, 6:14 am

Pai am o poveste intreaga de spus.Tatal meu imi spunea tot timpul sa ma uit la drame coreene dar eu nu il ascultam,iar intr-o zi din curiozitate ma-m uitat la o drama pe tvr 1.De acolo a inceput totul.
Intr-o zi din greseala cand ma uitam la tv am dat pe euforia unde se rula filmul Boys Over Flowers.Mi-a placut de la inceput de Ji Ho dar nu credeam niciodata ca el este un cantaret. Apoi ma-m informat pe internet despre el.Prima oara am crezut ca face parte din trupa Shinee deoarece unul dintre baieti semana cu el dar am vazut ca de fapt nu era el.Apoi am cautat si tot cautat pana am vazut ca face parte din trupa SS501 si el era liderul trupei.Prima mea impresie a fost wow sunt rockeri deoarece primul videoclip pe care lam vazut a fost Unlock.Dupa aceea am inceput sa le caut numele membrilor trupei.Prima oara mi-a fost putin cam greu sa le retin numele dar apo am inceput sa ma obisnuiesc.
Sincera sa fiu eu pusesem ochii pe Kim Hyun Joong deoarece jucase in Boys Over Flowers dar dupa ce iam vazut pe toti cel mai mult mi-a placut de Young Saeng.Iar dupa videoclipul Unlock a urmat Love ya.Aici am inceput sa ma indragostesc mai tare melodia super❤ I love you I love you  ei la fel mai ales Prince I love you I love you Sincera sa fiu nu mi-a placut melodia Unlock de aceea am cautat si alte melodii si o gasisem pe cea mai tare Love Ya ultimul lor album.Pot spune ca ei sunt cei mai tari si chiar nu conteaza ca nu intelegi ce spun ei in versuri important e sa iti placa.Eu sunt fana SS501 de 1 an dar le ascult melodiile atat ca SS501 cat si solo.Ce mi-a plact cel mai mult la ei pai in primul rand vocile lor si in al doilea rand frumusetea lor.Trebuie sa recunoastem ca sunt tare frumosi love love 
love love love love love love love 
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
ramona1967
LITTLE GREEN PEA

Membrul Favorit Membrul Favorit : heo young saeng
Sagetator Capra
Puncte : 2
Data de inscriere : 31/10/2013
Varsta : 50
Localizare : mangalia
Stare de spirit : ca la 20 de ani

MesajSubiect: Re: ~~Sa vorbim~~Cum ati aflat de SS501?   2013-10-31, 1:46 am

Cam prin 2009 cautam pe youtube melodia "nora nora" ost-ul din concubina regelui si am dat peste
SS501-because i`m stupid si de atunci ........
Acum ascult doar muzica kpop -absolut orice trupa/cantaret/a, indiferent de stil , inclusiv traditionala ,
ma consider fan korea in ciuda varstei mele (acasa toti rad dar nu-mi pasa, imi pun castile si am iarasi 20 ani).
SS501 vor fii intotdeauna preferatii mei, pe ei ii iubesc cel mai mult si nu cred ca am ratat vreo inregistrare, articol,emisiune, etc despre ei , impreuna sau separat.
Dupa ce am vazut intalnirea lor din 26.10.2013 ,pe un blog din mexic, mi-am facut curaj sa ma inregistrez acasa la noi.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: ~~Sa vorbim~~Cum ati aflat de SS501?   

Sus In jos

~~Sa vorbim~~Cum ati aflat de SS501?
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: SS501 Band :: About SS501-
Mergi direct la: