AcasaAcasa  PortalPortal  Blog  CautareCautare  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  YouTube  Facebook  Twitter  

Distribuiţi | 

Sunteti curiosi sa aflati parerea unui psiholog despre...k-pop...si nu numai?

In jos 
AutorMesaj
Emmy Lee
ADMIN

Membrul Favorit Membrul Favorit : Hyung Junnie :-*
Pesti Caine
Puncte : 2576
Data de inscriere : 31/08/2010
Varsta : 24
Localizare : Romania
Stare de spirit : optimistic!

MesajSubiect: Sunteti curiosi sa aflati parerea unui psiholog despre...k-pop...si nu numai?   2011-12-04, 6:31 pm

Hey,Green peas!Am gasit articolul asta pe http://kpopro.wordpress.com

Cand l-am citit mi s-a parut foarte interesant si vreau sa-l impartasesc cu voi!Sa vedem,deci, care este parerea unui psiholog despre k-pop si altele.

Nu subestima acei copii care alearga dupa celebritatile japoneze / coreene, inimile lor sunt mai pure decat ale oricui altcuiva, ei iubesc cu mult curaj, vor dori sa dea tot ce-i mai bun pentru a trece peste obstacolele dificile, peste barierele lingvistice si culturale. Ei simbolizeaza pacea, nu fac discriminari in functie de rasa, ei se imprietenesc cu oameni din diferite tari care au acelasi interes, ei sunt mult mai pasionati si calji decat oricine altcineva. Ei nu-i tradeaza pe cei pe care-i plac, sunt persistenti si nu renunta cu usurinta. Sunt mai puternici pe interior decat oricine altcineva, deoarece iubesc aceste staruri japoneze / coreene si experimenteaza esecurile pe care nu le-au mai experimentat niciodata in viata. Toti sunt copii sensibili, care pot izbucni in plans cu usurinta din cauza unei singure intamplari.

Dintr-o ancheta se stie ca multi dintre ei inteleg ce inseamna recunostinta. Modul lor de a gandi e diferit fata de-al altora, nu sunt usor de ispitit cand vine vorba de dragoste, nu gandesc sa faca lucruri rele, iar criteriile lor cand cauta un partener sunt foarte inalte, insa nu le pasa de infatisare, pentru ei personalitatea este mult mai importanta.

Memoria lor este foarte buna, pot cu usurinta sa-si aminteasca versurile japoneze / coreene pe care si-asa nu le inteleg, iar miscarile lor de coordonare sunt, de asemenea, foarte puternice. Multi dintre ei sunt copii veseli, nu genul care se inchid in ei insisi. Hotararea lor este la fel de intensa, pot starui in orice fel numai pentru a-si cumpara ceva legat de celebritatile pe care le plac.

Mai pe scurt, modul in care acesti copii gandesc este diferit cu mult fata de al altora, iar gandurile lor nu sunt usor de inteles. In general, doar cei ce au aceleasi interese sunt capabili sa intre in lumea lor si s-o inteleaga.

Source:Facebook

FOREVER FIVE AS ONE!

I'm back!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
nadine
SUPER STAR

Membrul Favorit Membrul Favorit : Kim Hyun Joong
Varsator Caine
Puncte : 1387
Data de inscriere : 03/04/2011
Varsta : 23
Localizare : TG jiu
Stare de spirit : Calvarul a inceput!(-_-)

MesajSubiect: Re: Sunteti curiosi sa aflati parerea unui psiholog despre...k-pop...si nu numai?   2011-12-05, 1:05 am

wow ce tare .Chiar e foarte interesant.
Sus In jos
TheMaster
FIGHTER

Membrul Favorit Membrul Favorit : Kim Hyung Jun
Leu Tigru
Puncte : 77
Data de inscriere : 04/04/2012
Varsta : 20
Stare de spirit : Destul de buna!

MesajSubiect: Re: Sunteti curiosi sa aflati parerea unui psiholog despre...k-pop...si nu numai?   2012-04-08, 2:32 am

in sfarsit cnv ne INTELEGE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!COPII AU DREPTUL DE A AVEA SENTIMENTE PROPRII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sus In jos
Emmy Lee
ADMIN

Membrul Favorit Membrul Favorit : Hyung Junnie :-*
Pesti Caine
Puncte : 2576
Data de inscriere : 31/08/2010
Varsta : 24
Localizare : Romania
Stare de spirit : optimistic!

MesajSubiect: Re: Sunteti curiosi sa aflati parerea unui psiholog despre...k-pop...si nu numai?   2012-04-08, 4:37 pm

Perfect de acord cu tine,TheMaster!

FOREVER FIVE AS ONE!

I'm back!
Sus In jos
dea_andreea
MODERATOR

Membrul Favorit Membrul Favorit : kim hyun joong
Taur Sobolan
Puncte : 2488
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 22
Localizare : Cluj
Stare de spirit : Happy!

MesajSubiect: Re: Sunteti curiosi sa aflati parerea unui psiholog despre...k-pop...si nu numai?   2012-04-08, 5:09 pm

acea persoana care a spus aceste cuvinte are foarte multa dreptate Razz
Sus In jos
TheMaster
FIGHTER

Membrul Favorit Membrul Favorit : Kim Hyung Jun
Leu Tigru
Puncte : 77
Data de inscriere : 04/04/2012
Stare de spirit : Destul de buna!

MesajSubiect: Re: Sunteti curiosi sa aflati parerea unui psiholog despre...k-pop...si nu numai?   2012-04-23, 1:39 pm

<3<3<3 Mersi, Emmy!
Sus In jos
Ka
LITTLE GREEN PEA

Sagetator Dragon
Puncte : 13
Data de inscriere : 19/04/2012
Varsta : 29

MesajSubiect: Re: Sunteti curiosi sa aflati parerea unui psiholog despre...k-pop...si nu numai?   2012-04-23, 4:39 pm

in sfarsit cineva care ne intelege si nu afirma" mai lasati-ma cu chinezii vostri!!!"
Sus In jos
manuelalia
GREEN ALIEN
GREEN ALIEN

Varsator Bivol
Puncte : 232
Data de inscriere : 08/02/2012
Varsta : 21
Localizare : harlau
Stare de spirit : nici eu nu mai stiu:-/

MesajSubiect: Re: Sunteti curiosi sa aflati parerea unui psiholog despre...k-pop...si nu numai?   2012-04-23, 8:50 pm

Da,mai mereu aud aceasta afirmatie Crying or Very sad
Sus In jos
A-Lee
FIGHTER

Scorpion Cal
Puncte : 79
Data de inscriere : 07/06/2012
Varsta : 27
Localizare : Seoul
Stare de spirit : ObseSS

MesajSubiect: Re: Sunteti curiosi sa aflati parerea unui psiholog despre...k-pop...si nu numai?   2012-06-13, 9:06 am

In sfarsit cineva de partea noastra hehe
Sus In jos
Ga-Bi
MODERATOR

Membrul Favorit Membrul Favorit : Park Jung Min, Heo Young Saeng, Kim... Hyung Jun, Kyu Jong si Hyun Joong
Balanta Dragon
Puncte : 868
Data de inscriere : 30/10/2010
Varsta : 41
Localizare : Navodari
Stare de spirit : normala dar ma tratez

MesajSubiect: Re: Sunteti curiosi sa aflati parerea unui psiholog despre...k-pop...si nu numai?   2012-06-13, 2:21 pm

nu e musai sa fie cineva "de partea noastra"
nu suntem ciudati, cei care ne vad asa inseamna ca au o problema
exista extremisti si in cadrul iubitorilor de "arta asiatica"
termenul de EMO este folosit pentru cei care iubesc muzica si filmele acelei zone dar stie cineva ce inseamna cu adevarat EMO? pentru "ei" reprezinta categoria persoanelor cu complexe, cu frustrari, cu deceptii si fara realizari..... nimic mai gresit; ei proiecteaza asupra noastra chiar imaginea lor Smile
asa ca de ce mi-a pasa "cine e cu noi"? nu suntem impartiti in tabere ci doar avem si alte indeletniciri si preferinte pe langa cele "dobandite" si imbratisate datorita contextului cultural, educational si economic in care ne-am nascut si ne-am dezvoltat
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului https://www.facebook.com/pages/Asociatia-Reflex-Dojang/527009233
manuelalia
GREEN ALIEN
GREEN ALIEN

Varsator Bivol
Puncte : 232
Data de inscriere : 08/02/2012
Varsta : 21
Localizare : harlau
Stare de spirit : nici eu nu mai stiu:-/

MesajSubiect: Re: Sunteti curiosi sa aflati parerea unui psiholog despre...k-pop...si nu numai?   2012-06-13, 10:41 pm

Da,adevarat........dar din cate am inteles de la o profesoara cu care am discutat aceasta tema sa respingi cu totul idea ca ceilati au o pasiune diferita de a ta si sa nu asculti ce au de spus o lipsa de respect(eu una ascult ce are de spus fiecare ,nu intervin cand situatia nu ma priveste ,si nici nu comentez daca nu imi convine)
Sus In jos
Saya
LITTLE GREEN PEA

Membrul Favorit Membrul Favorit : Kim Hyun Joong (deocamdată)
Leu Tigru
Puncte : 17
Data de inscriere : 24/07/2012
Stare de spirit : In love <3

MesajSubiect: Re: Sunteti curiosi sa aflati parerea unui psiholog despre...k-pop...si nu numai?   2012-10-28, 7:39 pm

Mă bucur că ne înţelege cineva şi pe noi. Nu m-am considerat niciodată o ciudată sau o inadaptată datorită pasiunii mele pentru Coreea şi Japonia. Cu toate că nimeni nu mă înţelege dintre prietenii mei, eu nu o să renunţ niciodată la ceea ce îmi place şi mă face fericită.
Psihologul are mare dreptate. Noi suntem mai speciali decât restul. Lumea noastră e diferită de a lor. Suntem diferiţi.
Mulţumim pentru articol Emmy! <3
Sus In jos
Ga-Bi
MODERATOR

Membrul Favorit Membrul Favorit : Park Jung Min, Heo Young Saeng, Kim... Hyung Jun, Kyu Jong si Hyun Joong
Balanta Dragon
Puncte : 868
Data de inscriere : 30/10/2010
Varsta : 41
Localizare : Navodari
Stare de spirit : normala dar ma tratez

MesajSubiect: Re: Sunteti curiosi sa aflati parerea unui psiholog despre...k-pop...si nu numai?   2012-11-05, 6:31 pm

Diversitatea face diferenta dintre mediocru si aspiratii.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului https://www.facebook.com/pages/Asociatia-Reflex-Dojang/527009233
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Sunteti curiosi sa aflati parerea unui psiholog despre...k-pop...si nu numai?   

Sus In jos

Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» ce stiti despre casatoria in tunisia

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: South Korea :: Europa,Romania & Coreea-
Mergi direct la: